Elektrická energie v současnosti nepatří zrovna mezi nejlevnější komodity na českém trhu. Ve skutečnosti je rok od roku dražší, což se projevuje zvýšenými výdaji jak ve firmách, tak i v domácnostech. Pokud chcete tento druh výdajů zase o něco málo snížit, můžete to udělat více způsoby.
První je velice efektivní. Přestaňte používat věci, které pohání elektřina. To se jednoduše řekne, ale hůře udělá. Kdybyste to takto zavedli, výrazným způsobem se sníží vaše životní úroveň. Tak hluboko se ale snížit nemusíte, jelikož je zde další možnost, a sice výměna stávajících světelných zdrojů. V případě, že používá stále ještě tradiční typy vláknových žárovek, měli byste začít uvažovat nad jejich výměnou za daleko modernější, a hlavně spořivější typy.
Žárovky v lampách
Na první pohled je základní led žárovka rozeznatelná od té klasické. Její odlišnost je hlavně ve vnitřním uspořádání a použité technologii. Tyto moderní typy svítidel totiž nepoužívají ke svícení vlákno, které se snadno přehřívá. Právě to vede k největším energetickým ztrátám, jelikož vláknové žárovky nejenže hodně svítí, ale rovněž vyzařují i velké množství tepla. Z toho důvodu není zrovna příliš moudré sahat na ně těsně po vypnutí, jelikož se můžete popálit. Velké množství tepla také snižuje jejich životnost, která je násobně nižší než u led alternativ.
Cenově výhodné žárovky
I to je důvod, proč raději zvolit modernější koncepci než trvat na sice nepříliš efektivní klasice.
Domácnosti, kanceláře, případně provozovny, které chtějí ušetřit, už nepoužívají jiné typy osvětlení než ty, které fungují na led technologii. Úspora je totiž natolik významná, že i poněkud vyšší ceny jednotlivých typů světel ji dostatečně vyváží. Ano, za sporné druhy světelných zdrojů si samozřejmě připlatíte, a to možná více, než by se vám zdálo fér, ale za svoje peníze dostanete opravdovou kvalitu. Navíc, jednou, až si to v klidu spočítáte, zjistíte, že se jednalo o jednu z nejlepších investic vašeho života.

3/5 - (2 votes)