Chcete-li v manželství projít mnoha finančními rozhodnutími, musíte koordinovat rozpočet a finanční plánování s celou rodinou a udržovat otevřený dialog o penězích rodiny.
 rodina pod deštníkem
Koordinace rodinných financí
 
hovořte otevřeně o Vašich financíchpo celou dobu života. Obzvláště důležité je abyste před svatbou byli zcela upřímní. Pokud má jeden z partnerů špatnou úvěrovou historii nebo velké dluhy, které nejsou před svatbou vypořádány, může to vést k rozčarování a problémům po sňatku. Proto je dobré před svatbou probrat partnerovu finanční situaci, včetně toho, jak velké jsou tyto dluhy, a kde jsou tyto peníze. Takové chování nastavuje finanční otevřenost po celý zbytek života.
 lupa nad peněženkou
pravidelně mluvte penězích
 
společně rozhodněte, kdy se v daném měsíci proberete vaše finance. Například, když přijde bankovní výpis. Využijte svůj čas pro posouzení výdajů v předchozím měsíci, navrhněte změny nebo velké nákupy, které potřebujete udělat. Když budete hovořit o penězích pravidelně budete činit vážná rozhodnutí pohodlně a odpovědně.
 
 
starejte se o peníze společně
 
mnoho rodin se rozhodne povolit jedné osobě, aby převzala veškeré finanční prostředky rodiny. Toto však vede k tomu, že je jedna osoba více zatížená a ostatní si neuvědomují současnou finanční situaci rodiny. Na schůzkách s finančními odborníky buďte vždy s partnerem.
 
rozhodněte o nastavení účtu
 
sami se rozhodněte ohledně svých účtů. Někdo může mít jeden účet společně, jiní mohou mít účty oddělené. Pro úhradu výdajů domácnosti a hypotéky byste měli mít společný účet. Dále byste si měli nastavit limity, kolik peněz může každý z vás ztrácet každý měsíc.
 
sestavte si rozpočet
 
vyberte formát rozpočtu. Někomu stačí zápisník jiný použije finanční software. Existuje celá řada bezplatných programů pro vytvoření a sledování rozpočtu. Pokud nepotřebujete sofistikovaný software postačí tabulka v Excelu.