Pokud máte někde pozemek, pak jistě víte, jaké výhody přináší jeho oplocení. Kromě té na první pohled zřejmé, kdy se vytváří překážka pro zloděje, jsou zde i další. Je to například fakt, že tím zabráníte průchodu cizích lidí přes váš pozemek, což bývá někdy častý problém. Ze zákona má totiž každý právo projít přes neoplocenou parcelu, samozřejmě za předpokladu, že zde nic nebude ničit.

Dále je zde fakt, že pokud máte malé děti či zvířata, zabráníte jim tak vběhnout například do silnice a způsobit dopravní nehodu, při které se mohou až smrtelně zranit.

betonp4

Otázkou však je, jaký typ oplocení vlastně vybrat. Zatímco nejběžnější bývá pro svou cenu a jednoduchost montáže pletivo, následované dřevem, rozhodně to nejsou jediné možnosti. Na popularitě si získává i beton a kámen.

Pravdou ovšem je, že stavba betonového plotu Montáž MPC je poměrně nákladná. S čím vším je tedy nutné počítat, pokud se do ní odhodláme pustit?

V první řadě je třeba si říci, zda jej budeme stavět sami, nebo vše necháme na profesionální firmě. Obě možností mají své výhody i nevýhody. V prvním případě ušetříme peníze, ve druhém budeme mít jistotu profesionálně odvedené práce a také se nebudeme muset namáhat.

Ovšem i když se jej rozhodneme postavit sami, je potřeba se připravit na to, že budeme muset sáhnout poměrně hluboko do peněženky. I tak je toho totiž poměrně dost, co je potřeba nakoupit.

betonp5

V první řadě budeme potřebovat nástroje. Avšak zatímco motyku a krumpáč má doma prakticky každý, o míchačce na beton či zednické lžíci už to tvrdit nelze. Bude tedy nutné si je opatřit. Nemluvě o vodováze a dalších nezbytných drobných proprietách.

Největší částka však padne na materiál. Rozhodně není drahý, a budete jej potřebovat poměrně velké množství. A to zvláště vzhledem k tomu, že musíte počítat i se ztrátami. Ne vždy se totiž všechno povede.

Jak je vidět, je to poměrně nákladná věc. Avšak věřte, že pokud se povede, výsledek rozhodně stojí za to.