Máte v plánu pronajmout si vůz z půjčovny aut y v Praze autopujcovna-milan.cz a chtěli byste překvapit vaši rodinu výletem do přírody? A hodil by se vám vhodný tip na některé lokality, co ještě neznáte, a kde jste s rodinou ještě nebyli? Znáte to v pražské Stromovce a v Tróji v zoologické zahradě, ale jinak vám okolí Prahy nic neříká, protože jste vždy dovolenou trávili u moře?

rozhledna na Blaníku

Moře není všechno a naše země právem patří mezi turisticky nejatraktivnější místa na světě. V okolí Prahy naleznete nejen dostatek historických památek, ale i přírodních krás.

K výletu si projděte turistické mapy

Plánování výletů je vždy výhodnější s mapovým podkladem. Ale nikoli na mobilu nebo na notebooku, ale s pořádně rozloženou papírovou plachtou v měřítku 1:50 000. Pořiďte si mapy okolí Prahy až do okruhu sta kilometrů a listujte v nich s námi:

hrad Karlštejn

Blaník, Zruč nad Sázavou, Sázava, Kácov, Český Šternberk – co místo, to pojem, z historického hlediska i přírodního. Na bájném Blaníku je k dispozici zajímavá dřevěná rozhledna, ve Zruči nad Sázavou si prohlédnete zámek a hradní kamennou věž, v Sázavě areál kláštera (pokud bude otevřen pro veřejnost), v Kácově krásný zámek a hrad Český Šternberk bude třešničkou na dortu. Krajina středního Posázaví je velmi zajímavá a pohledná a hlavně řídce osídlená a nezasažená průmyslem. Mohlo by se vám tu líbit.

Bezděz, Máchovo jezero, Ralsko, Kokořínský Důl – oblast severně od Prahy je jako stvořená pro milovníky romantiky a rozhodně se tu nebudete nudit. Můžete tu skloubit koupání s výlety na dva úchvatné hrady a využít kopcovitého terénu k dalekým rozhledům do krajiny. Vyplatí se do těchto míst vypravit za slunečného a teplého počasí, aby váš výlet provázely sluneční paprsky, a máte-li zájem, nenechte si ujít východ a západ Slunce z některého z tamních vrcholků, například z Velké Bukové, určitě stojí za to si právě zde přivstat nebo být déle vzhůru.