Když nám Láďa povídal, že se Karel cejtí jako ženská, vůbec jsme tomu nevěnovali pozornost. Já jsem si jen pomyslela, že se mu ani nedivím, jeho Lenka toho asi moc neudělá, na Karlovi je toho opravdu hodně, potkáváme ho v obchodě na nákupech, děti má taky na starosti stále on. V té situaci by si připadal asi nejeden chlap už trošku jako ženská. Inu zbystřila jsem, až když se mi doneslo, že si Karel oholil vousy a nalakoval nehty.

To už mi přišlo opravdu divné. Že by se zbláznil? Přece jen mu není dvacet. Nyní, že by jen tak, po dvaceti letech manželství a se třemi dětmi si vzpomněl, že je ženská? V pátek se naše parta měla sejít v oblíbené krčmě U modrého ještěra. Sice jsem toho měla po pracovním týdnu dost, nejraději bych odpočívala doma, ale chtěla jsem vidět Karla. Na svých místech už seděli staří dobří známí, vousatí, zarostlí, po letech ve spokojených manželstvích s vypapanými bříšky, ženské se ztrhanými rysy a po celém dni rozmazaným mejkapem a v čele seděl Karel. Byl pečlivě nalíčený, měl prsa a boty na podpatku. Bože, on to opravdu myslí vážně.

trans

Musela jsem si přisednout a povídat si s ním. Ačkoli nám všem na něm nikdy nepřišlo nic zvláštního, chodil na pivo, miloval rychlá auta, prostě nic podezřelého, on se trápil už delší dobu. Až nyní se odhodlal svůj problém řešit. Opravdu jsem se musela poklonit před jeho odvahou. Přiznám se, že já bych byla srab a nešla bych do toho. Že bych si prostě už nechala v kalhotách to, co mi pán bůh nadělil, protože ho bude čekat opravdu trnitá cesta. Žena mu už utekla, je sám, tedy se staršími dětmi, ty mu nechala. Nyní ho nadopují hormony, potom přijde operace. Ale už teď to není Karel, ale Karolína. Povídaly jsme si o nejlepších nehtových salonech, líčení, šamponech.

trans

Kdyby nebylo vidět vousy, byť sebelépe oholené, už by to fakt byla Karolína jako ze žurnálu. Rozhodně byla nejlépe nalíčená, učesaná a sexy oblečená. Mluvila pochopitelně v ženském rodě, ale na záchod chodila na pány. Trochu jsem měla strach, aby tam nedostala od někoho přes držku. Ale protože naše společnost byla celkem velká a ostatní chlapi jako hory, na Karolínu si nikdo netroufl. Budu jí držet palce. Je odvážná.