Krbová kamna slouží nejen k vytápění ale také jako dekorace do rodinných domů. V dnešní době nemusíte mít velký dům pro pořízení krbových kamen. Tento druh vytápění lze nainstalovat do pokojů s menší rozlohou. Nejdůležitější je vhodné zapojení do komína. Výhodou je přímé teplo, příjemná atmosféra a nenahraditelný je zvuk praskajícího dřeva. V krbu je možné topit dřevem, briketami či peletami. Určitě každý z nás najde na své zahradě nějaký kus dřeva, tak proč si nezatopit.
termostat, teplota
Dalším druhem vytápění je krb. Ten je možné umístit už do větších obytných prostorů a je náročnější na údržbu. Výhodou je přímý kontakt s teplem a vyšší výhřevnost. V krbu je možné topit dřevem a dřevěnými peletami. Nevýhodou je, že musíte mít místo pro uskladnění paliva.
V dnešní době začíná být také populární topení plynem. Řada z nás volí plynové vytápění z toho důvodu, že je jednoduché na obsluhu a ekologické než právě topení v krbu nebo v krbových kamnech. Opravdu to má své plusy i mínusy. Výhoda je ta, že nemusíte shánět každý rok kubíky dřeva nebo uhlí. Stačí jen otočit knoflíkem a máte přísun tepla. Cena za topení plynem je sice vyšší ale jak se říká „za komfort se platí“.
radiátor, hlavice
Jeden z nejčastějších druhů topení je elektrické. Nyní si tento druh vytápění pořizuje mnohem více lidí než před několika lety. Důvod je ten, že mnoho lidí si nechává postavit ekologické domy kde elektrické topení je již součástí. Ve většině případů se elektrické topení instaluje do podlah tak není potřeba mít v domě radiátory. Cena není nijak vysoká a řadí se do té levnější varianty vytápění. Nevýhodou je, že v domě musíte mít elektrocentrálu, která Vám v případě výpadku poslouží jako náhradní zdroj elektřiny.
krb, oheň
Pokud si vyberete jeden z těchto druhů topení tak určitě je zapotřebí promyslet všechny klady a zápory. Případně se ještě poradit s odborníkem, který Vám rád pomůže s výběrem toho nejlepšího vytápění pro Váš dům.