Taky se dokážete rozrušit nad fakturou za mobilní služby a internet? Naši tři hlavní operátoři se jen tak svých zisků nevzdají, protože vědí, že dnes minimálně 90% obyvatel se bez telefonu neobejde. Samozřejmě, že dané ze zisků mobilních operátorů jsou významné pro naši ekonomiku.

Kolik let se mluví o tom, že telefonování v Čechách a následně roaming jsou nejdražší služby v Evropě. Mluví se o tom v každé vládě, co jsme vyslechli slibů o tom, že konečný spotřebitel to citelně pocítí ve své peněžence. Ale aby se to už dávno napravilo, tak to jsou jen sliby, a kdo jim věří, ať tam běží.
bankovky z pc

Hovoří se stále o tom, že máme tržní hospodářství, ale co se týká telekomunikačních služeb, tak to mnohým lidem připadá, že u nich je tento status konkurence nějak zamrznutý. PROČ? Není tu žádné konkurenční prostředí.

Ještě navíc je velký rozdíl v cenách právnických a fyzických osob.  Co se týká jak neomezeného tarifu, tak dostupného vysokorychlostního internetu, ten za přijatelnou cenu od 250,-Kč do 350,- Kč dokážou získat hlavně firmy a někteří obyčejní lidé, kteří mají takzvané doporučení.

Píše se rok 2019, výstavby nových optických internetových sítí jsou převážně a konečné v provozu, ale ceny mobilních dat a internetu jsou stále drahé a dražší. Obyčejný zákazník pro mobilního operátora nemá šanci získat něco levně, jak už je výše opsané – není to oproti právnické osobě žádný konkurent. Vypadá to doslova tak, jako by o konečného malého zákazníka nebyl zájem.

Proč jsou mobilní služby, například na Slovensku nebo v Polsku, úplně o jiných cenách? To je možná složitá otázka, možná ne.
poskytovatel služeb

·         Například u malého operátora 4ka na Slovensku, který má pokrytí po Evropě, tak jeho cena je pouze 0.04 centů (1 Kč) za minutu kdekoliv v celé EU a kredit vám nikdy nepropadne. A je jedno, do jaké sítě budete volat. Pokud pojedete třeba na dovolenou na Slovensko, tam si můžete na jakékoliv slovenské poště (i online) zakoupit jejich SIM kartu a dobíjecí kupóny za 4 €. Tak takový kredit by se hodil i českým občanům, že?

Snad se tento rok sliby našich politiků o nižších cenách mobilních služeb splní. Kéž by.