Abychom neměli doma pouze dekorace a neutrální barvy, které splynou do jednoho fádního stylu, musíme si do našeho domova pořídit něco, co nám dá pocit čistoty, vzduchu a přírody.
A není nic lepšího, než to udělat tak, že si domov ozdobíme květinami nebo rostlinami.
květina u nápisu

Aby vám květiny vydržely

•       Aby vaše květiny měly šanci přežít a úspěšně kvést, musíte se o ně i starat. Pravidelné zalévání a přesazování rostlin do větších květináčů, by měl být váš rituál.
•       Každá rostlina potřebuje světlo a některé z nich vyžadují mimořádní teplo. Z toho důvodu není lepšího způsobu, než umístit jich na okna (parapet) nebo někam, kam se jim dostane všeho, co jim pomůže vzkvétat.
•       Čas od času nebude na škodu, pokud jim dopřejete nějaké hnojivo, které jim dodá živiny a potřebné minerály. I díky němu budou zdravé, krásné a můžete se spolehnout, že vám vydrží nesmírně dlouho.

Vybírejte i dle typu místností

Do každé místnosti se hodí jiný typ rostliny. V ložnici a dětském pokoji myslete na to, aby vám vzduch zbytečně nezatížili, hlavně díky výraznému aroma. Naopak, co si do místnosti, ve které spíte rozhodně pořiďte jsou léčivé rostliny. Patří mezi nich například rymovník, aloe vera nebo levandule.
malý stolek

Do obývacího pokoje se naopak hodí mohutnější typy květin a rostlin, které budou mít prostor k tomu – růst. Nemějte obavy z toho, že to u vás doma bude za chvíli vypadat jako v pralese, pokud zvolíte ty správné, prostor v bytě vám pouze oživí, zlepší vám vzduch a budete se cítit daleko příjemněji. Zvolte například lopatkovec, fialky, tchynini jazyky nebo třeba i nějakou palmu.
Kuchyň by měla být dominantou bylinek a citrusových rostlin. Krásně ji zvelebí a provoní. Navíc se při správné péči dočkáte i ovoce, a to doslova.
Nemějte obavy ze zeleně, díky které si domov přivedete k dokonalosti. S trochou péče a cviku se dopracujete k tomu, že vám starostlivost o vaše rostliny nebude trvat dlouho a neukrátí vás o váš drahocenný čas.