Máchovo jezero

Mácháč, to je klasika. Za mě osobně nejlepší dovolená v Čechách. Proč? V okolí je lanový park, muzeum Čtyřlístku, hrad Houska, Labyrint strašidelných pohádek v zámku v Doksech, nebo Čertovy hlavy.

Poblíž se také nachází moderní písečná pláž, která je sice placená, ale užijete si spoustu zábavy, dobře se najíte, jsou zde skluzavky i různé aktivity pro děti, jako je pořádání soutěží.
lesní vodopád

Český Krumlov

Toto malebné město se nachází v jihočeském kraji, je plné kouzelných domů a uliček, a navštívit můžete Státní hrad a zámek Český Krumlov, kostel sv. Víta, zámek Hluboká či zámeckou zahradu. Kromě památek ale stojí za zmínku Muzeum voskových figurín a zrcadlové bludiště. Na nákup zajděte do obchodního centra Géčko.
Vltava v Praze

Litomyšl

Rodné město slavného skladatele Bedřicha Smetany, jehož byt je tu k vidění, se může také pochlubit vlastním zámkem Litomyšl v renesančním stylu a zámkem Nové Hrady, které vás uchvátí.

Pokud máte raději přírodu, můžete vyrazit do Budislavských skal, které jste od roku 2012 součástí Národního geoparku Železné hory.

Jestliže vám počasí dovoluje leda tak osvěžení, zaplujte do aquaparku Ústí nad Orlicí, nebo na koupaliště přímo v Litomyšli.

Telč

Jeho historické jádro je zapsáno v památkách UNESCO. Máte rádi vyhlídky? Zkuste kostel sv. Ducha, ve kterém se v červenci konají každou sobotu varhanní koncerty. Něco více adrenalinového vás čeká v lanovém parku ve Lhotce, kde si můžete vyzkoušet projít dráhu 150 metrů dlouhou ve výšce 5 metrů.

Krkonoše

Ideální pro turisty, kteří se rádi překonávají a jsou zvyklí na dlouhé pěší túry. Naleznete zde krásy přírody, mezi které se řadí i vodopády, můžete si vyšlápnout naší nejvyšší horu Sněžku, podívat se do Špindlerova mlýna, kde je spoustu dalších aktivit i pro vaše děti – např. trampolína, diskgolf či bugy a elektrokola.