Tou, zřejmě největší a pravděpodobně i nejzkušenější společností, která se zabývá prodejem a vůbec vším možným kolem mobilních domů, je firma Lavaro House s.r.o. Má po republice několik předváděcím míst, kde si lze všechny nabízené mobilní domy projít, prohlédnout, a nechat si vysvětlit, od ochotné obsluhy, všechny výhody či úskalí, které se s nabízenými mobilními domy pojí.

Vleze se do mobilheimu?

Než se vydáte do předváděcích míst, můžete si nejdříve spoustu mobilních domků prohlédnout na zdařilé webové prezentaci. V době, kdy vzniká tento článek, mě právě tyto stránky informují, že v aktuální nabídce je 419 mobilních domů skladem. Panečku, tomu říkám výběr.

Než se proberete touto širokou nabídkou, zamyslete se nad tím, k čemu vůbec mobilní domek chcete používat. Budete v něm bydlet? Nastálo, jako v hlavním bydlení? Nebo mobilní domek postavíte na svou zahrádku a budete v něm trávit jen zahrádkářskou sezonu a z domku budete mít jen jakési zázemí při pěstitelských pracích?

Nebo jej umístíte na svůj pozemek v horách či u řeky, protože už nemáte prostě energii na výstavbu pevné, klasické chaty? Budete tam jezdit vždy, kdy se vám zachce uniknout z bláznovství velkoměsta, tedy jak v létě, tak v zimě?

Když si své potřeby ujasníte, začněte vybírat. Vytipujte si několik modelů a zjistěte si, na které z poboček se tyto modely nacházejí. Je dobré předem kontaktovat prodejce a domluvit si návštěvu. Bude na vás připravený a bude mít pro vás dostatek času, aby vám vybrané mobilní domy předvedl. Ptejte se na izolaci, na rozvody, vytápění, odpadové hospodářství.

Přeprava mobilního domu

Jinak se prodej mobilních domů neliší od prodeje v podstatě čehokoliv. Po výběru konkrétního mobilního domu je nutné jen dohodnout financování a další detaily. Dovoz mobilního domu na váš pozemek, nutnost případných terénních úpravy, napojení na vodu a energie. A pak už zbývá jediné. Plácnout si na dobrý obchod.