Většina sportů se dá provozovat jak venku, tak i v hale. Sice třeba fotbal je čistě venkovní hra, ale existuje varianta známá jako sálová kopaná.

Každý máme nějakou zálibu, nějakého svého koníčka. Jednou z možností je sběratelství.

Sbírat se dá cokoliv. Jako první vás možná napadne filatelista čili sběratel známek, ale i sběratel mincí není neobvyklý. V 80.sátých letech bylo pro holky módní sbírat ubrousky nebo obaly od žvýkaček. Vzhledem k tomu, že trh byl značně omezená, tak obal od „západní“ žvýkačky, to bylo něco.

Sběratelé cigaretových krabiček, krabiček od sirek, pivních tácků, tím si v určitém věku možná prošel každý z vás.

autíčko

Jsou však sběratelé, jejichž sbírky nejsou rozhodně levnou záležitostí. Sběratelé starožitností, obrazů, veteránů, ale třeba i trabantů. To už chce trezor na ony vzácné sbírky, anebo halu na ty veterány.

Někdy se setkáváme s tím, že sběratel už nemá kam svou sbírku ukládat, a tak si založí rovnou muzeum, vstupné ale není výdělečné, cena sbírek je většinou nevyčíslitelná.

Jste také sběratelem? Co třeba modely aut z filmů Macmodel? Že jste o tom ještě nikdy neslyšeli? No, jak říkáme, sbírat se dá cokoliv, co vás napadne. A modely aut, to je rozhodně méně náročné, minimálně co se prostoru týká než sbírat auta ve skutečné velikosti. Modely jsou cenově dostupné a každopádně může vzniknout originální sbírka, protože sbírat modely aut, které se objevily ve filmu? Vybavuje se vám nějaké auto? Možná z nějaké bondovky, nebo auto od Mr. Beana.

autíčko

Založit si sbírku čehokoliv můžete kdykoliv. Mnohdy to začne nenápadně tím, že si koupíte něco, co vás zaujalo a časem si řeknete, proč si nekoupit něco dalšího? Já třeba sbírám silikonové náramky na ruku z jednotlivých států a měst, která jsem navštívila. A taky to začalo neplánovaným koupením toho prvního v Římě. Dnes už jich mám padesát.