Každý majitel rodinného domu se časem bude potýkat s dost nepříjemným estetickým problémem. Tedy, každý majitel domu se zateplenou fasádou. Určitě jste si při procházkách už někdy všimli že tento problém nedávno netýká jen starších domů, ale i těch novějších. Řeč je o plísni na fasádě a o mechu na střešní krytině.

střechy domů

Polystyren způsobuje, že budova prostě nedýchá a vlhkost se v domě uzamkne. To často způsobuje postupem času velmi nevzhledné tmavé mapy, které mohou značit plísně či počínající lišejníkovou kulturu. Střešní krytinu si můžete vybrat jakoukoliv, ať už plech či betonovou nebo pálenou tašku. Na střechách můžeme vidět nánosy mechu, což vážně nevypadá hezky. Na plechu či glazované tašce se mech netvoří tolik, protože tam špatně drží, ale i na těchto krytinách se s ním můžeme setkat.

Určitě se shodneme na tom, že nánosy mechu na střeše a tmavé mapy na fasádě štvou každého, kdo se snaží mít hezký a upravený dům. Je ale možnost jak se těchto nepříjemností zbavit. Možná vás to překvapí, ale existují firmy, které vám odstraní oba tyto problémy z vašeho domu. Není těžké je najít, stačí hledat hesla jako “čištění střechy” nebo “čištění fasády”. Čištění samozřejmě předchází prohlídka a kalkulace ceny.

Čištění zpravidla probíhá strojem, který využívá silný proud horké vody. Ta odstraní i ten nejzavilejší lišejník či mech. Můžete si nechat rovnou i střechu nastříkat novou barvou pro oživení, aniž byste museli sundat jedinou tašku. Fasádu tyto firmy čistí stejně.

Pokud si na to troufnete sami, nic vám nebrání si takový stroj zapůjčit, a fasádu či střechu zbavit těchto ohyzdností sami. Musíte ale dbát na dodržení všech bezpečnostních opatření, abyste si nepřivodili úraz a nebo nepoškodili dům. Zde se vyplatí ponechat práce na profesionální firmě, která má praxi a ví co dělá. Domy obvykle nemívají dva metry na výšku, a práce je to poměrně nebezpečná.

staré střechy