Slunce, moře, pláž, písek, oblázky, terasa, venkovní bar u bazénu. Mohli bychom takto pokračovat do nekonečna. A přiznejme si, komu by se tohle nelíbilo. Dovolená je to, na co se všichni prostě těšíme. V zimě nebo v létě, k moři se dá vyrazit prakticky v kteroukoliv roční dobu. Ale co je téměř jasné, každá dovolená něco stojí. Záleží na tom, co všechno od své vysněné dovolené očekáváme. Zda máme vysoké nároky na ubytování, jaká nás láká země a destinace. Pokud máme určitý obnos financí vyhraněných na dovolenou, musíme si vše promyslet, rozpočítat a vybrat dle možností tak, abychom bez problémů s penězi vyšli. Je spousta věcí, na kterých se dá při dovolené u moře ušetřit a neznamená to, že by pak ta dovolená byla horší. Jen prostě stačí umět přijímat výhody, které nám nabízí cestovní kanceláře nebo třeba ubytovací zařízení.

věci na stole

Známkou pohodové dovolené není jen luxus a drahé ubytování.

První věc, kterou si musíme promyslet je, zda chceme dovolenou přes cestovní kancelář nebo pojedeme takzvaně „na vlastní pěst“
Oboje má své pro a proti. 

Při výběru cestovní kanceláře je hlavní výhoda ta, že se téměř o nic nemusíme starat, vše důležité zajistí za nás. Ale samozřejmě si za tuto službu připlatíme.
Pokud se takto rozhodneme, je důležité cestovní kancelář vybírat  pečlivě. Volte tu, která je na trhu úspěšně dlouhá léta a je spolehlivá. Také není od věci se připojistit i když cestovní kanceláře pojištění zajišťují. Vyhneme se tak zbytečným komplikacím, které by mohly nastat třeba v případě krachu cestovky. 

V případě výběru „na vlastní pěst“ si vše zajistíme sami. To znamená pojištění, dopravu, ubytování, stravování a tak dále. Mnohdy je to finančně výhodnější. Záleží na výběru destinace, výběru ubytování a hlavně stravování. V případě, že se ubytujeme třeba v apartmánu s kuchyňkou a stravování zvolíme vlastní, jistě ušetříme více než když budeme ubytování v hotelu se stravou all inclusive.
Cestovky nabízí také zájezdy s názvem Last Minute. Znamená to v podstatě zájezd na poslední chvíli. Myšleno tedy, že za 14 dní od zarezervování musíte nastoupit na odjezd/odlet do zvolené destinace. Díky tomu je jeho cena snížena až o desítky procent původní ceny! A to se tedy každopádně vyplatí.

palmy a obloha

Tuto výhodu velice ráda využívám se svojí rodinou. Vždy se totiž nějaký last minute v naší oblíbené cestovce objeví na termín, který nám vyhovuje. Prostě víme, že chceme jet/letět k moři v daném termínu a pak jen čekáme na nabídky. A 14 dní je dlouhá doba na sbalení věcí a zařízení všeho potřebného. A co si zvolíte vy?