Kustovnici čínskou znají mnozí její vyznavači pod názvem g o j i. Na světě je již dlouhá tisíciletí, její pěstování je známé z literárních útvarů již dokonce od sedmého století!

My, v našich běžných podmínkách, využíváme jen její část, kdy se jedná se o červené tvrdé usušené plody. Ale v Číně se využívá téměř celá rostlinka. Její plody užívají Číňané jako ovoce, naopak mladé zelené výhonky využívají jako zeleninu. Ze semen lisují olej a kořeny kustovnice dost dobře poslouží jako droga ke snižování horečky. Navíc celé porosty těchto vzájemně prorostlých rostlinek slouží jako dobrý meliorační porost, který brání erozi půdy.

kustovnice čínská

Z tohoto výčtu můžeme zjistit, jak je kustovnice čínská úžasná rostlina s širokým využitím, kdy její pěstování není vůbec až tak náročné, a dokonce roste dobře i nehostinné tvrdé půdě. Její pěstování dorazilo až k nám do Čech, kdy si rostlinu můžete zakoupit a vysadit doma na zahrádce. Upozorňujeme ale, že k životu nutně potřebuje dlouhý sluneční svit a dostatek vláhy.

A než si vypěstujete dostatek chutných červených plodů, doporučíme vám si zakoupit kustovnici čínskou 1kg na vybraném portálu za výhodnou cenu a s výhodnými vlastnostmi.

goji bobule

Proč bychom měli konzumovat kustovnici?

Góji je ohromně zdravé ovoce a právem je řazeno mezi druhy superpotravin! A to právě pro obsah až osmnácti aminokyselin, dvaceti jedna stopových prvků – jako jsou například železo, fosfor, vápník, karotenoidy, beta karotenoidy, vitamíny řady „C“, „B1“, „B2“, „B6“ a vitamín „E“ a další.

Úžasně posiluje imunitní systém a Číňané ji považují dokonce i za afrodiziakum, jenž u mužského pokolení zvyšuje hladinu pohlavních hormonů v krvi. Pánové, nezapomínejte zobat kustovnici, vyplatí se vám to!

Co dokáže ještě kustovnice:

  • Posiluje obranyschopnost organismu.
  • Snižuje krevní tlak,
  • Výtečně působí na tvorbu červených krvinek.
  • Bojuje proti stárnutí.
  • Čistí organismus a přináší mnoho dalších skvělých výhod.