Pokud chcete zhubnout, poohlédněte se po takových bylinkách, které nastartují váš metabolismus, a ideálně také zaženou chuť na sladké. V obchodě se proto poohlédněte třeba po čaji ze zázvoru nebo ze skořice. Že jsou to spíše podzimní a zimní chutě? Vyrobte si osvěžující limonádu ze zázvoru, citrusů a máty. Chutná výborně, a ještě se budete cítit skvěle. Na hubnutí jsou skvělé také pampelišky.
bylinkový čaj.jpg
Ano, ty pampelišky, které běžně vídáte na louce. Vyrazte někam daleko od psů a lidí, a natrhejte si plný koš květů, nebo sáhněte po hotovém pampeliškovém čaji v obchodě. Kromě toho, že vám pomohou udržet krevní cukr v normě, jsou pampelišky také plné vitamínu A a C, které jsou zásadní pro svěží, mladou pleť.
Velmi oblíbený je i čaj matcha. To jsou speciálně namleté lístky zeleného čaje, které se dají pít buďto samotné, nebo přidávat do jídel. Zkuste si lžičku matchi přidat třeba do svého smoothie, nebo jí obohatit třeba ovesnou kaši. Pokud zelený prášek není zrovna váš šálek čaje, tak se poohlédněte po nápoji ze zeleného ječmene. Jeho zdravotní účinky jsou nedozírné. Díky rozpustné vláknině je skvělý, když vás honí mlsná, má v sobě plno hořčíku, draslíku i fosforu pro krásné a zdravé nehty. Kromě toho je i plný enzymů, které vám pomáhají rozkládat tuky, a shodit tak nadbytečná kila.
pampeličky ve vodě.jpg
Pokud vás přepadne neodolatelná chuť na sladké, sáhněte po bezince. Má příjemnou, nasládlou chuť, díky které si na limonádě pochutnáte, a přitom do sebe nedostanete žádné přebytečné kalorie. Naopak se vyhněte nápojům s umělými sladily. Ty v sobě sice zdánlivě nemají žádný cukr ani kalorie, ale zato jsou plné aspartamu a dalších příjemností, které vašemu tělu rozhodně neprospívají. Zkuste se jich tedy vzdát, nebo je alespoň omezit. Máte-li chuť na limonádu, zkuste perlivou vodu s čerstvým ovocem. Zaženete žízeň, a ještě si pochutnáte.