K čemu se používá a co to vlastně je za produkt? Solární plachty na bazén se pomalu dostávají do hlubšího podvědomí uživatelů běžných domácích bazénů. Nejenom že tento produkt představuje klasickou plachtu a všechny její výhody, ale má také ještě něco navíc a tím jsou UV stabilizátory, ukryty uvnitř, které nejsou vidět, ale zajistí, že pomocí slunečních paprsků, které dopadají na povrch, proběhne přenos tepla přímo do vody. Tyto stabilizátory ještě umocní teplo ze slunečních paprsků a díky tomu zajistí, že vaše voda v bazénu bude daleko teplejší. Již po pár dnech jistě uvidíte rozdíl a budete se chtít koupat každý den!

kus přírody

  • Mnoho z nás každý den zažívá situaci, že v létě vysvitne sluníčko, vy jdete už nachystaní v plavkách k bazénu, ale zjistíte, že je voda v něm opravdu studená a i když byste moc chtěli, tak tam prostě nevlezete. S tím je teď konec! Solární plachta nám pomáhá přenášet teplo ze slunce do vody. Ideální řešení při běžném koupání. Po pár dnech sami uvidíte, že voda bude daleko teplejší.

Další vlastnosti

Tento produkt je srovnatelný s každou jinou běžnou folií. Může být v černé, modré nebo transparentní bílé barvě. Vždy však dbejte na to, aby folie pokrývala celou plochu vodní hladiny a ležela přímo na hladině. To je nezbytné, aby byl přenos tepla vyvážený a mohl proudit od slunečních paprsků, přes plachtu až na hladinu a dále do vody. Právě díky tomuto systému se voda ohřívá a daleko intenzivněji, protože v tomto produktu jsou ještě navíc zabudovány UV stabilizátory.

žena na pláži

  1. Přes noc nebo i přes den máte s nataženou folií zajištěno, že do vody nebude padat tolik nečistot. Právě kvůli tomu se často obyčejné folie pořizují, abyste chránili vodu před nečistotami, které tam velice rády padají z okolního prostředí.
  2. Voda se tolik neochlazuje přes noc. Další velice výhodná vlastnost. Díky tomu, že hladina zůstane přikrytá, tak se voda uvnitř nebude tolik ochlazovat. To můžete pocítit zejména v noci, kdy je venku chladněji a voda uvnitř se také běžně ochlazuje.