Chcete žít a jíst zdravě? Co to vlastně zdravě znamená? Pravidlem určitě je všeho s mírou. Pokud se řekne slovo zdravý životní styl, neznamená to se celý život stravovat pouze suchary a jablky, ale jíst od každého jídla trochu. Zdravý životní styl se jistě vyznačuje tím, že dostatečně pijeme tekutiny. Jistě víte, že denně byste měli vypít okolo 3 litrů vody. Avšak každé tělo je jiné a potřebuje jiné věci. Musíme vždy myslet individuálně. Každý z nás potřebuje jiné porce, jiné jídlo, které ho dostatečně zasytí. A tím bychom se hlavně měli řídit, jíst tak abychom se zasytili. Každé jídlo dne by nás mělo zasytit, a ne že přežíváme do dvanácté hodiny, abychom se opět najedli. Držet jakékoliv diety není dlouhodobě udržitelné a zdravé pro tělo.

 

Dieta

 

Jestliže plánujete začít žít zdravě, stačí postupovat po krůčkách. Zařadit více tekutin, nejlépe samozřejmě bez přebytečných cukrů. Nemusíte hned uběhnout maraton, stačí procházka po přírodě. Zdravý životní styl není jen o tom, jíst málo a hodně se hýbat, ale také zdravou mysl. Zařaďte do svého dne aktivitu, která vás baví, ne u které se budete mučit. Když se budete cítit, zajeďte si na kole, jděte si zaplavat. Musíte to dělat, protože chcete, ne protože máte nějaký fitness plán, který musíte dodržet.

 

Yoga

 

Zdravý životní styl je dobrý, jak pro naše tělo tak pro naši mysl. Avšak ne vše se má přehánět a musíme vědět, že ne vše co vidíme na sociálních sítí je realita. Ano, známe osobnosti a influenceři dávají fotky svých zdravých receptů a fotek i videí z fitness centra, ale není to vždy vše pravda. Všichni jsme přeci lidé a rádi si také občas dopřejeme něco nezdravého. Neznamená to, co to fotí, je vše co za celý den jedí. Sociální sítě bývají zakryté pozlátkem. Musíme se nad tím občas zastavit a uvědomit si to, abychom se necítili jako špatní lidé, když si také jednou dopřejeme nějakou tu dobrotu.

 

Žít a jíst musíme vyváženě. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny, která vám chutná. Zkoušejte nové zdravé recepty a zařaďte do jídelníčku to, co vám chutná. Důležité jsou jistě během dne také svačiny. K takové svačině si můžete dát kus ovoce či zeleniny nebo nějaký ten jogurt, obložený chléb.