Dnešní uspěchaná doba si žádá své. Jsme zaneprázdněni, nestíháme si vyhradit čas pro sebe a jídlo si vychutnáváme méně než kdy dříve. Snídani nestíháme nebo ji pojídáme ve spěchu do školy, práce, po cestě s dětmi do školky a někdy dokonce za volantem. Obědváme sami, na svačiny nehledě a večer se snažíme jídelníček dohnat prázdnými kaloriemi.
Tímto stylem zůstává naše tělo podvyživené, ztrácíme energii, upadá naše životní síla a výkonnost.
Existuje však velká škála trendů moderní výživy, které jsou uzpůsobené takřka na míru dnešní době. Je jen na Vás, který směr si vyberete. Každý jsme originál a hledáme si to nejlepší pro naše tělo.
Sushi- bohaté na zdravé tuky
Mezi moderní styly výživy patří boom vegetariánství a veganství, novinky jako je raw strava či paleo. Zkuste alespoň na týden vyřadit maso, omezit živočišné výrobky nebo zapojit očistný den na nevařené stravě bohaté na vitamíny a vlákninu.
Pokud je to pro Vás nepředstavitelné, začněte od základu a naučte se najít si chvilku pro přípravu čerstvého jídla. Inspirujte se.
Následujte například stravustředomořskou. Zakomponujte potraviny jako je čerstvé ovoce, zelenina, obiloviny, kvalitní oleje, ryby, ořechy, poctivé mléčné výrobky. Středomořská strava splňuje požadavky zdravé výživy.
Velmi oblíbená je asijská kuchyně. Díky blahodárnému koření, mořským řasám a vyhlášené jasmínové rýži rychle stravitelná a bohatá na minerály. Jednoduše si doma připravíte různé druhy asijských zeleninových směsí či chutné polévky.
Ovšem ani české potraviny nejsou na škodu. Vraťte se ke kořenům a zapojte do jídelníčku obiloviny jako je pohanka, ječné kroupy, ovesné vločky, kukuřice, žito a různé druhy mouk např. špaldová.
Lehký špenátový salát
Na výběr je široká škála stravovacích směrů a je jen na Vás jestli si je kreativně uzpusobíte nebo se jich budete držet striktně pro maximální výsledky, které jsou pozorovatelné na změnách nálady, přívalu energie, zdravého vzhledu pokožky, vlasů, nehtů a v neposlední řadě na poklesu váhy.