Firma Gardina nabízí jedinečný materiál pro venkovní dřevěnou terasovou podlahu. Je to modřínové dřevo ze sibiřského modřínu. Má úžasné vlastnosti, které se pro venkovní podlahy báječně hodí. Dřevo je tvrdší než například smrkové nebo borovicové, rostlo pomaleji, ale ne tak tvrdé, aby s ním nešlo pracovat s klasickým vybavením. Není tedy tak tvrdé, jako exotické dřevo, u kterého je při montáži třeba počítat s vrtáky do železa. Přičemž jeho vlastnosti co se týče odolnosti a výdrže běžné venkovní podlahy na terasu Gardina jsou srovnatelné.

prkenná podlaha

Taková podlaha se pak lehce ošetřuje a udržuje a i když je modřín mezi mnohými řemeslníky znám jako materiál téměř “bezúdržbový”, pokud dřevo před montáží napustíte impregnací nebo terasovým olejem, rozhodně tím prodloužíte jeho životnost. To rozhodně doporučujeme. Dále pak stačí jednou do roka opět použít olej. Modřín dobře odolává vodě, stává se díky ní ještě pevnějším, používá se proto i v loďařství, pryskyřicí se chrání proti hmyzím škůdcům i houbám. Časem dřevo tmavne a v závislosti na ošetřování se barví došeda. Má vysokou odolnost vůči ohni.

modřínová větvička

Pokud se rozhodnete pro modřínová prkna, můžete si vybrat, zda chcete drážkování, nebo hladký povrch. Drážky jsou na každé straně jinak husté. Jejich výhoda je to, že v zimě méně kloužou a jsou vzhledově i na došlap velmi příjemné i horkém létě, někomu však více vyhovuje hladký povrch prken. Prkna jsou dodávána v délce třímetrové, čtyřmetrové a 350 cm. V nabídce jsou také hranoly (45 x 70 mm) v délce čtyř metrů. Modřínová prkna můžete použít také na venkovní schody, lavičky, lehátka, stoly a jiný zahradní nábytek. Pokud budete potřebovat s výběrem či čímkoli týkajícím se dřevěných podlah pomoci a poradit, můžete se obrátit na odborníky firmy, kteří vám rádi podají pomocnou ruku. Modřín si nemůžete nezamilovat. I čas prověří a dokáže, že vaše rozhodnutí pro modřínová prkna bylo správné.