Před narozením dítěte rodiče přemýšlí, co by mu měli koupit do výbavičky. Všude v obchodech na rodiče číhají lákadla v podobě moderních hraček a doplňků s moderním severském designem, který je mezi maminkami velmi populární. Je těžké odolat těmto lákadlům, která vypadají tak hezky. Je důležité si uvědomit, že v řadě případů jde jen o to generovat zisk. Mnoho rodičů podléhá designu, a kupují věci, které nejsou vůbec potřeba.

zelený kočárek

Malé dítě nepotřebuje mít pokojíček přeplněný designovými hračkami, za které utratíte tisíce a tisíce. Většinu dětí stejně zajímají spíše praktické věci z domácnosti, a s celou řadou hraček si nikdy hrát nebude. Proto nakupujte výbavičku s rozmyslem. Totéž platí i u oblečení. Miminku je úplně jedno, jestli na sobě má dupačky za 150 Kč a nebo za tisíce. Neutrácejte zbytečně, protože peníze je lepší investovat později do kroužků.

Co je potřeba?
Kromě oblečení a plen je potřeba kočárek. Kupuje jej většina rodičů, protože díky němu se mohou snadno pohybovat a nemusí se tahat s dítětem v rukách. Pod kočárek vložíte i nějaký ten nákup, a dítě bude chráněno před větrem chladem i deštěm.

ženy s kočárkem

Jak jej koupit?
Dnes jsou kočárky k dostání jak v kamenných dětských prodejnách, tak na internetu. Je důležité si kočárek před koupí vyzkoušet osobně. Záleží na vaší výšce a na dalších proměnných, které je potřeba zvážit při nákupu. Měli jste si vyzkoušet manipulaci s kočárkem. Některé je obtížné složit, a některé zaberou hodně místa v kufru. Proto se s ním běžte seznámit ještě předtím, než ho zaplatíte. Také je dobré si uvědomit, kam s ním chcete chodit. Nafukovací kola jsou vhodná jen do města, gelová zvládnou i lesní terén.
Projděte si recenze, a pročtěte si, jak jsou ostatní rodiče s vybraným kočárkem spokojeni. Vždy dbejte na to, aby byla korba dostatečně velká a poskytla dostatek prostoru miminku i zimnímu fusaku.