O nesporné výhodně těchto vozidel bylo již mnoho vyřčeno. Mezi nesporné výhody patří šetrnost k životnímu prostředí. Pojďme se ale spolu podívat na některé nedostatky tohoto typu vozidla.
auto s přírodou
Nabíjení
Každému autu se musí dodávat nějaký druh energie, díky kterému je poháněno. V případě elektromobilů je to logicky elektrický proud, což se může zdát jako báječná varianta. Napadly vás už ale i nevýhody tohoto druhy dobíjení? Jistě víte, jak dlouho trvá nabít baterku mobilního telefonu. I přesto, že by nabíječky byly podstatně silnější, museli bychom i tak na dobíjecí stanici minimálně hodinu strávit. Dokážete si to představit? A co teprve v případě, že by stanice byla obsazená a vy byste byli až druzí, ne-li třetí v pořadí? Takové „natankování“ by se nám pak mohlo podstatně protáhnout. Řešením by mohlo být, čerpat energii v noci z pohodlí domova, nicméně dokážete si představit, že by to udělal každý? Mnohdy na domácnost spadají i dvě či tři auta. Otázkou by bylo, jestli by naše elektrické sítě zvládli vydat takovéto množství elektřiny.
Cena
Pomineme-li problém s nabíjením, přicházíme k problému dalšímu. Vysoká cena je pro mnohé obyvatelstvo zkrátka nepřekonatelná.
Dojezd
Tento druh automobilů má dojezd pouze na krátké vzdálenosti. Dokázali byste si představit, že vám v půlce cesty dojde energie? Baterka je vypotřebovávána nejen jízdou, ale v mnoha případech i topením, což by byl velký problém především v zimě. Dojde-li elektrika, nejenže již dál nedojedete, ale takovémuto autu se i zablokují kola, což znamená, že ho zkrátka ani neodtáhnete. Budete-li chtít dostat auto ze silnice pryč, bude zapotřebí jej zkrátka nadzvednout, někam naložit a odvést.
malé černé auto
Nezatěžuje/zatěžuje životní prostředí
I přesto že elektromobily jsou považovány za „eco friendly“, nemusí tomu tak zcela být. Jejich provoz samotný sice prostředí nezatěžuje, ale totéž nemůžeme říct o jiných věcech. Elektrická energie se vyrábí například v jaderných elektrárnách a součástky, které jsou k výrobě aut zapotřebí, přírodu často zatěžují víc než dost.