Chodíme do práce, vyděláváme peníze a pak je utrácíme. Za jídlo, za bydlení, za oblečení a pokud nám peníze zbydou, tak za věci. Přiznejme si to, každý máme něco, za co jsme ochotni utrácet. Člověk se rád obklopuje věcmi, věcmi, které potřebuje k přežití, ale často i věcmi, které mu jenom dělají radost, které zútulňují jeho bydlení, ale i věcmi, které jsou zcela zbytečné, ne však pro toho, kdo si je koupil, ten je bude mít za svůj poklad.

účty

Mnoho žen utrácí peníze za módu. Botičky, šaty, kabelky a šperky, to je takovém klišé, ale dámy přiznejte se, že vám udělá radost každý nový kousek do vašeho šatníku nebo botníku? Ženy jsou ochotné také utrácet za svůj vzhled, za kosmetické přípravky, ale i plastické operace. Bohužel si občas neuvědomují, že příroda je udělala hezkými a jen to žena nevidí. Často je příčina spíše nízké sebevědomí.

nákupy

A pánové, za co utrácíte vy? Jsou to tuningové úpravy vašeho auta nebo dílna plná nářadí, které jste vzali jej jednou do ruky? Nebo je to nějaká sbírka, kterou nenápadně stále rozšiřujete?

Ne každá věc má ale cenu, kterou si myslíme, že má. Občas zasáhne ruka trhu a věc, kterou si vysoce ceníme, by na trhu měla cenu o mnoho nižší. Nebo opačně, je-li na trhu momentálně nedostatek, může být tržní cena o mnoho vyšší. Nejlíp to můžeme vidět na trhu s nemovitostmi. Tržní cena nemovitosti je dnes mnohem vyšší, než je její skutečná cena. Je to vyvolané nedostatkem bytů a zároveň touhou lidí bydlet ve svém. Jsou ochotni zaplatit i mnohem vyšší cenu, jen aby nemovitost získali. Za co utrácíte své peníze vy? A utrácíte jen to, co vám zbude, nebo jste kvůli svým zálibám, koníčkům či sbírkám si peníze půjčovat? Dávejte pozor, aby investice nebyly ztrátové a aby nezasáhla ona ruka trhu, a tržní hodnota věcí, do kterých investujete neklesala. Utrácejte, ale nezruinujte se.